Promosyon

Promosyon

Promosyon  

Günümüzde pek çok kişi veya firma isimlerinin daha fazla duyulması için insanlara bazı hediyeler dağıtıyorlar. Bu hediyelerin üzerinde genel olarak belli bir isim veya logo yer alıyor. Bu şekilde yapılan reklam çalışmalarında dağıtılan ürünlerin geneline promosyon adı veriliyor. Promosyonlara neredeyse her gün karşılaşıyoruz. Özellikle internette yer alan pek çok reklam kişilere promosyonlar sunarak firmalarının tanıtıcılığının artmasını sağlıyorlar. Reklamcılık sektörünün en büyük parçalarından biri olan promosyonlar ilk olarak 1900’lü yılların başında reklamcılık sektörü ile birlikte ortaya çıkmıştır. İnsanların firmalara ve markalara karşı yakınlık duymaları için insanlara verilen hediyelerin başarılı olmasının ardından neredeyse tüm sektörlerde dünyanın her tarafından insanlar promosyonlar ile bilinirliklerini artırmaya başladılar. Yapılan araştırmalara göre insanlara verilen promosyonlar yüzde 40 a yakın bir bilinirlik ve akılda kalıcılık artışına neden olmaktadır.

Promosyon Ürünleri

Gün içinde birbirinden çok farklı promosyonlar ile karşılaşıyoruz. Aslında neredeyse tüm eşyalar birer promosyon ürünü olarak kullanılabilmektedir. Promosyon ürünleri denildiğinde akla kola markalarının bardak vermesi veya çay üreticilerin pakete çay bardağı eklemesi gibi çok bilinen tanıtıcı hediyeler vardır. Diğer bir promosyonçeşidi ise toptancı firmaların müşterisi olan diğer küçük firmalara verdikleri tatil veya uçak bileti hediyeleri ile hem tanınırlıklarını hem de iş hacimlerini artırmaktadır. Diğer bir çok kullanılan hediye çeşidi ise ajanda ve kalemlerdir. Özellikle okullar veya benzeri hizmet sektöründe yer alan firmalar belli bir yoğunlukta hizmet sundukları kişilere kalem veya ajanda hediye ederek bilinirliklerini artırıyorlar. Özellikle genel kullanım sırasında elden ele dolaşan kalem ve ajandalar çok büyük bir reklam potansiyeline sahip ürünler olarak görülüyorlar.

Promosyon Kalem

Günümüzde insanların gün içinde en çok kullandığı eşyalardan biri olan kalemler yaklaşık 2 bin yıldır hayatımızın bir parçası halinde. Geçmiş dönemlerde çok ilkel şekilde ağaçlardan üretilen kalemler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte içi mürekkep dolan kalemlere dönüştüler. Sanayi devrimi sonrasında ise seri üretim halinde insanlara sunulmaya başlayan kalemler reklamcılık sektöründe ilk olarak 1950 li yıllarda kullanılmaya başlandı. O dönemde oldukça değerli olan dolma kalemlerin özel kişilere firmalar tarafından hediye edilmesi ile başlayan promosyonlar devam eden süreçte özellikle pilot kalemlerin ortaya çıkması ile birlikte artarak devam etti. Günümüzde okullar, ilaç üreticileri, hizmet sektöründe yer alan firmalar ve çok daha fazlası promosyonolarak insanlara kalem sunuyor. Bu sayede insanlar ne zaman yazı yazacak olsalar firmanın logosu veya ismi ile karşılaşıyorlar.

Promosyon Ajanda

Promosyonlar arasında kalem kadar büyük bir yere sahip olan diğer bir ürün ise ajandalardır. İnsanların hayatlarını belli bir düzen içinde yaşamaları için bir araç olan ajandalar hem geçmiş olayların hem de gelecekte yaşanması beklenen olayların not edilebildiği kağıtlar olarak karşımıza çıkıyor. Uzun yıllar boyunca bu şekilde kullanılan ajandalar daha sonra telefonların ortaya çıkması ile kısmi fihrist kısmi adres defteri olarak da kullanılmaya başladılar. Son yıllarda her ne kadar telefonların gelişmesi ile birlikte ajandalar yerlerini telefonlara bırakıyor olsalar da ajanda üreticileri de kendilerini geliştirerek göze hoş görünen ve çok amaçlı ajandalar üretiyorlar. Firmalar da bu ajandaları müşterilerine promosyon olarak sunarak müşterilerine çok şık hediye vermiş olurken aynı zamanda kendi reklamlarını da yapıyorlar. Sizde firmanız için promosyonlar vermek istiyorsanız ancak bu konuda nasıl adım atmanız gerektiğini tam olarak bilemiyorsanız,uzman ekibimiz ile irtibat kurarak sizin için en uygun promosyonları öğrenebilir ve uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz. 

Promosyon İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ