Işıklı Tabela Modelleri

Işıklı Tabela Modelleri

Işıklı Tabela Modelleri  

Işıklı tabela modelleri uzun yıllardan beri tercih edilen bir tabela çeşididir. Bu tabela modelinin tercih edilmesinin sebebi dikkat çekici olmasıdır. Bu aşamada tercih edilen bu model firmalar arasında bir rekabetin olduğunu da gösterir. Çeşitli aydınlatma modelleri kullanılarak tasarımı gerçekleştirilen ışıklı tabelalar gece karanlığında da tabelaların net bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Işıklı tabelaların aydınlatılması aşamasında neon, led ve floresan gibi araçlar kullanılır. Bu şekilde tercih edilen araçlar sayesinde firmaların reklam yazıları daha rahat bir şekilde okunur.

Işıklı tabelalarda kullanılan aydınlatma araçlarının yanında tabelanın zemini de önemlidir. Bu tür tabelalarda zemin olarak genellikle PleksiGlass tercih edilir. Halk arasında mika olarak adlandırılan zeminim özelliği ışığı geçiriyor olmasıdır. Işığı geçirme özelliğine sahip olan zeminin rengi tamamen firma sahiplerine bırakılır ancak kalınlığın reklamcılar tarafından belirlenmesi önemlidir. Bu adımın doğru seçilmemesi halinde zeminler ısı ve soğuk nedeni ile kısa sürede deforme olacaktır.

Işıklı Tabela Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Işıklı tabela modelleri uzun yıllardan beri bazı kurum ve esnaflar tarafından sıkça tercih edilir. Söz konusu olan tabela modelinde malzeme seçimi oldukça önemlidir. Bazı firmalar reklam tabelalarının fiyatlarının daha düşük olması için kalitesiz malzeme kullanırlar. Bu durum ise ileride kurum veya esnaf sahiplerine sıkıntı çıkaracağı için tavsiye edilmez.

Işıklı tabela işlemlerinin kaliteli malzemeden yapılıp yapılmadığı bazı durumlarda anlaşılabilir. Eğer beyaz zeminli bir tabela tercih edilmişse ve bu tabelada hareli ve dalgalı bir görünüm varsa bu tabela kaliteli malzemeden yapılmamış diyebiliriz. Güzel bir ışıklı tabelaya sahip olmak isteyen esnaf veya kurum sahiplerinin uzman reklamcılar ile çalışmaları tavsiye edilir.

Işıklı Tabela Modellerinin Fiyatları

Işıklı tabela modelleri rakip firmaların önüne geçmek ve müşterilerin dikkatinin çekmek isteyen esnaf veya kurum sahipleri tarafından tercih edilir. Bu tabela modelinin yapım aşamasında birçok malzeme bulunur. Bu malzemelerin kalitesi ise birbiri ile aynı değildir. Bu durumda ise tabelaların fiyatları değişim gösterir. Aynı zamanda yapılan tabelalar kurumlara özel olduğu için boyutları da birbirinden farklı olur. Bu durum da tabela fiyatlarını değiştiren bir özelliktir.

DİĞER BLOG / DUYURU